Lokalizatory GPS - Egrando.pl

Oleje spieralne dla dziewiarni oraz szwalni w naszej stałej ofercie.  ZOBACZ PRODUKTY 

Nie znalazłeś interesującego Cię produktu? Skontaktuj się z nami! KONTAKT

Lokalizatory GPS 

Jest 1 produkt.
Lokalizatory GPS

Co to jest lokalizacja GPS?

Global Positioning System (GPS) to system nawigacji satelitarnej, opracowany w USA, obejmujący swoim zasięgiem całą kulę ziemską.
System składa się z 31 satelitów w kosmosie, stacji kontrolnych na Ziemi oraz odbiorników użytkowników wojskowych i cywilnych.
Zadaniem systemu jest dostarczenie użytkownikowi informacji o p...

Co to jest lokalizacja GPS?

Global Positioning System (GPS) to system nawigacji satelitarnej, opracowany w USA, obejmujący swoim zasięgiem całą kulę ziemską.
System składa się z 31 satelitów w kosmosie, stacji kontrolnych na Ziemi oraz odbiorników użytkowników wojskowych i cywilnych.
Zadaniem systemu jest dostarczenie użytkownikowi informacji o położeniu i lokalizacji odbiornika na Ziemi.
Dokładność dla rozwiązań cywilnych sięga 1,5m - 10m w zależności od warunków, w przypadku zastosowań wojskowych jest to nawet do 1cm.

System GPS jest utrzymywany i zarządzany przez Departament Obrony USA. Korzystać z jego usług może w zasadzie każdy – wystarczy tylko posiadać odpowiedni odbiornik GPS. Takie odbiorniki są produkowane przez niezależne firmy komercyjne. System GPS jest darmowy i taki ma pozostać zgodnie z polityką USA.

Do czego może się przydać lokalizacja GPS?

W połączeniu z obsługą transmisji danych przez karty telemetryczne (karta SIM) możemy przekazać za pośrednictwem sieci komórkowych GSM bieżącą lokalizację GPS odbiornika. Mówiąc prościej - jesteśmy w stanie sprawdzać na bieżąco współrzędne lokalizacji odbiornika zamontowanego np. w pojeździe.

Jakie wybrać urządzenie?

Urządzenia różnią się między sobą dość znacznie. Różnice te wynikają z potrzeb użytkowników i zastosowań samego lokalizatora.
Systemy te mogą zawierać wbydowane akumulatorki, mieć anteny zewnętrzne lub obsługę wielu kart SIM. Mogą być samodzielnymi urządzeniami albo integrować się w cały ekosystem przez podłączenie dodatkowych sygnałów, np. zasilanie po zapłonie, sygnał z fabrycznego alarmu itp.
Mogą także wspierać inne systemy poprzez protokoły wykonawcze: mogą uruchamiać dodatkowe urządzenia np. webasto lub odcinać zapłon w przypadku kradzieży pojazdu.

Gdzie można zamontować lokalizator GPS?

Odpowiedź na to pytanie może przypominać książkę telefoniczną i chyba łatwiej napisać gdzie nie można ;)
Najczęściej urządzenia montuje się:
- w samochodach osobowych i ciężarowych,
- m maszynach budowlanych i rolniczych,
- w łodziach i jachtach,
- motocyklach, rowerach, hulajnogach,
- w wersji mikro można stosować do trackingu (śledzenia) osób i zwierząt. Urządzenie przydatne w takich sytuacjach jak śledzenie dzieci, osób w podeszłym wieku zwłaszcza z chorobą Alzheimera.

W razie wątpliwości jakie urządzenie będzie odpowiednie do Twoich potrzeb zachęcamy do kontaktu: egrando@egrando.pl

Więcej
Super Cena 👍
Brak w magazynie
Prosty i skuteczny lokalizator GPS. Urządzenie zarówno do aut osobowych i dostawczych, motorówek i łodzi (12V) jak i do TIRów, ciężarówek i maszyn rolniczych (24V-50V).
129,00 zł Brutto
Brak w magazynie
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji